💡Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.

Германска Бундес лига
Датум: сабота, 17 октомври 2024 година
Почеток во 17:30 ОК / 18:30 по средноевропско време
Локација: Шуко Арена.

Баварците сега се во опасност по поразот од Хофенхајм. Тие успеаја да ја победат Херта со 4-3 за да дадат изјава, но сепак не беше на нивото што го очекуваме од победата од 3 разлика сега.

И токму во ова сценарио се појавува Die Blauen, екипа која дури на крајот од минатата сезона се промовираше во првата лига. Фрустрираните и решителни Баварци треба да имаат теренски ден против овој ниски противник.

Тие исто така имаат импресивен рекорд на h2h против овој противник низ годините (како што е случај со речиси секоја екипа во Германија).

Веројатно оваа сабота очекувајте голема победа од Баерн Минхен.

Арминија Билефелд против Баерн Минхен: директни (ч2 часа)

• Последен пат двајцата се соочија на теренот, бранителот на титулата забележа победа од 0-1.
  • Тие исто така победија на осум од нивните претходни девет натпревари.
  • Од 1997 година, тој има само два порази против својот ривал.
  • Во последните 14 години домаќините никогаш не постигнале гол на овој стадион.

Арминија Билефелд против Баерн Минхен: Преглед

Момците на Уве Нојхаус загубија со 1-0 на гостински терен во последниот ден, против Вердер Бремен. Откако на домашните на 20. им беше поништен голº минута ВАР, седум минути подоцна го надополнија со уште еден гол и го задржаа водството до последниот судиски свиреж.

Во меѓувреме, обвиненијата на Ханс-Дитер Флик успеаја да победат со 4-3 на домашен терен минатата недела против Херта. Во офанзивната мастеркласа, Роберт Левандовски ги постигна сите четири гола за актуелниот европски шампион. Всушност, тој го постави победникот на 90+3.rd минуто

Во иднина, Баварците лесно се најдобриот тим во светот во моментов и се решени уште еднаш да ги повторат херојските дела од минатата сезона.

Тие се соочуваат со ново промовиран тим без искуство во врвни летови. И веднаш тоа е нерамномерна игра.

Понатаму, момците на Флик имаат и доминантен рекорд на h2h против овој противник. Ќе се обидат да приредат беспрекорен настап и притоа ќе се обидат да го избришат сеќавањето на поразот од Хофенхајм.

Со тие согледувања на ум, Баерн Минхен треба да ги обезбеди трите бода и тоа со стил.

Арминија Билефелд против Баерн Минхен: совети за обложување

• Баерн Минхен -1.5 азиски хендикеп @ 1.60 (3/5)
  • Над 2,5 голови на екипата на Баерн Минхен на 1,60 (3/5).

Барате повеќе игри? прочитај се Предвидувања за германската Бундес лига тука или скокнете на нашата главна страница страница со фудбалски совети.

🔥Директен извор од LEAGUELANE.com. За дневни профитабилни совети посетете ја нивната врска ПРЕМИУМ ПРЕДВИДУВАЊА.