💡Απευθείας πηγή από LEAGUELANE.com. Για Καθημερινές Κερδοφόρες Συμβουλές επισκεφτείτε τον σύνδεσμό τους PREMIUM ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ.

Ημερομηνία: Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2024
Έναρξη στις 16 μ.μ. ΗΒ / 17 μ.μ. CET
Τοποθεσία: Stade Geoffroy-Guichard (Saint Etienne).

Αυτό το παιχνίδι είναι βέβαιο ότι θα είναι ένα ενδιαφέρον θέαμα, καθώς δύο ομάδες κοντά στην κορυφή της Ligue 1 αντιμετωπίζουν η μία την άλλη.

Η Σεντ Ετιέν και η Ρεν παραμένουν αήττητες, αμφότερες έχουν από 3 νίκες και ισόπαλες από 1 για 10 βαθμούς η καθεμία και αυτή τη στιγμή βρίσκονται στην 1η και 2η θέση αντίστοιχα. Θα είναι λοιπόν πολύ συναρπαστικό να παρακολουθούμε αυτό το παιχνίδι το απόγευμα του Σαββάτου.

Η Σεντ Ετιέν έχασε τους πρώτους βαθμούς της σεζόν μακριά από τη Ναντ το περασμένο Σαββατοκύριακο, όταν ο αγώνας έληξε 2-2, αλλά εντός έδρας έχει ρεκόρ 100% όπου έχει ήδη κερδίσει Στρασβούργο και Λοριάν.

Η Ρεν θα πήγαινε στην κορυφή του πρωταθλήματος με μια νίκη, οπότε έχει όλα τα κίνητρα που χρειάζεται. Η ομάδα έρχεται σε αυτό το παιχνίδι με νίκη στις 3 τελευταίες σερί νίκες και το τελευταίο παιχνίδι έληξε με νίκη 2-1 επί της Μονακό, ένα εντυπωσιακό αποτέλεσμα.

Στο δρόμο η Ρεν κέρδισε τη Νιμ και ισοφάρισε με τη Λιλ. Έχουν πετύχει ήδη 5 γκολ εκτός έδρας.

Saint-Etienne - Rennes: αντιμέτωπη

• Την περασμένη σεζόν, αυτός ο αγώνας πρωταθλήματος έληξε 1-1.
  • Η Ρεν δεν έχει κερδίσει στο Saint Etienne από το 2011.
  • Οι έξι από τις δέκα τελευταίες αναμετρήσεις της Ligue 1 μεταξύ των συλλόγων έληξαν ισόπαλες.
  • Στα 5 από τα έξι τελευταία παιχνίδια σκόραραν και οι δύο ομάδες.

Saint-Etienne vs Rennes: Πρόβλεψη

Οι δύο σύλλογοι αντιμετωπίζουν τα πιο δύσκολα παιχνίδια τους στη σεζόν και η ανησυχία είναι ότι θα μπορούσαν να ακυρώσουν ο ένας τον άλλον. Αλλά μπορεί να υπάρξει ένας αποφασισμένος νικητής στο δεύτερο ημίχρονο, όταν τα πόδια κουραστούν.

Γι' αυτό θα επικυρώσουμε το αποτέλεσμα του ημιχρόνου με ισοπαλία και για περισσότερα γκολ στο 2ο ημίχρονο. Οι δύο σύλλογοι θα παίζουν πολύ κοντά στο στήθος τους και θα ανοίγονται και θα παίρνουν ρίσκα καθώς εξελίσσεται το παιχνίδι, θα πρέπει να δούμε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι όπου κανείς δεν θα θέλει να υποχωρήσει.

Saint-Etienne vs Rennes: στοιχηματικές συμβουλές:

• Ημίχρονο: ισοπαλία στο 1,91 (10/11)
  • Ημίχρονο με το υψηλότερο σκορ: 2ο ημίχρονο σε 2,10 (11/10)
  • Πρώτος σκόρερ κάθε στιγμή: Serhou Guirassy (Saint Etienne) στο 3,00 (2/1).

Ψάχνετε για περισσότερα παιχνίδια; διαβάστε τα πάντα Προγνωστικά για τη γαλλική Ligue 1 εδώ ή μεταβείτε στην κύρια σελίδα μας σελίδα με συμβουλές ποδοσφαίρου.

????Απευθείας πηγή από LEAGUELANE.com. Για Καθημερινές Κερδοφόρες Συμβουλές επισκεφτείτε τον σύνδεσμό τους PREMIUM ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ.