Porto x Tondela: LIVE [HD]: Δείτε πού μπορείτε να παρακολουθήσετε τη Liga NOS LIVE

Η Πόρτο θα αντιμετωπίσει την Τοντέλα σε αυτό Σάββατο (05) στις 17:30 μ.μ (ώρα Μπραζίλια), σε Στάδιο Dragao στο Πόρτο, για την 9η ημέρα του Premier League NOS. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από ESPN και SPORT TV στην Πορτογαλία στις 21:30.

Με την αποστολή του Champions League να έχει ολοκληρωθεί, η Πόρτο μπορεί πλέον να στρέψει την προσοχή της στο Πορτογαλικό Πρωτάθλημα.

Την Τρίτη 1 Δεκεμβρίου, επίσης στο Estádio do Dragão, η Πόρτο επιβεβαίωσε την πρόκρισή της στους XNUMX του Τσάμπιονς Λιγκ με μια μέρα ειδοποίηση παραμένοντας στο XNUMX-XNUMX με τη Μάντσεστερ Σίτι. Το αποτέλεσμα ήταν καλό, αλλά η απόδοση όχι. Ο σύλλογος έπαιζε σαν μια μικρή ομάδα. Έδωσαν μόνο δύο ευκαιρίες τερματισμού κατά τη διάρκεια του αγώνα. Μόνο ένας από αυτούς πέτυχε τον στόχο.

Ξέφυγε από την ήττα χάρη στα σουτ λάθη της Μάντσεστερ Σίτι που δημιούργησαν 19 ευκαιρίες για σουτ. Πέντε από αυτά πήγαν στο γκολ των Πορτογάλων. Όμως δεν κατάφεραν να κουνήσουν το δίχτυ. Ωστόσο, ακόμη και αν έχανε, η Πόρτο θα προκρινόταν, καθώς η νίκη της Ολιμπίκ της Μασσαλίας επί του Ολυμπιακού (2-1) στο άλλο καθοριστικό παιχνίδι θα εξασφάλιζε τη θέση της στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Ωστόσο, η Πόρτο σίγουρα θα πρέπει να παράγει περισσότερα για να βάλει τρεις βαθμούς στον λογαριασμό της στο παιχνίδι του Σαββάτου. Δεν μπορείτε καν να σκεφτείτε άλλο αποτέλεσμα. Με 16 βαθμούς (πέντε νίκες, μία ισοπαλία και δύο ήττες) καταλαμβάνει μια μέτρια τέταρτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα. Είναι έξι βαθμούς πίσω από τον ηγέτη της Σπόρτινγκ. Ως κύρια, η απόδοση είναι ανώτερη. Έχει τη δεύτερη καλύτερη καμπάνια στην κατάταξη των ιδιοκτητών ακινήτων. Από τους 12 βαθμούς που αμφισβητήθηκαν στη στήλη, ένας κέρδισε εννέα (τρεις νίκες και μία ήττα) έχοντας σημειώσει εννέα γκολ και δέχθηκε πέντε.

Porto x Tondela: πού να παρακολουθήσετε, πρόγραμμα, προγραμματισμός και τα τελευταία νέα, ακολουθήστε λεπτό προς λεπτό σε πραγματικό χρόνο.