Porto x Nacional LIVE [HD]: Δείτε πού μπορείτε να παρακολουθήσετε τη Liga NOS LIVE

Η Πόρτο θα αντιμετωπίσει τη Νασιονάλ σε αυτό Κυριακή (20), 17:00 (ώρα Μπραζίλια), σε Estádio do Dragão, στην πόλη του Πόρτο, για την 10η ημέρα του Premier League NOS. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από Fox Sports e SPORTTV στην Πορτογαλία στις 20:00.

Με εκτελεσμένη την αποστολή στα κύπελλα, η Πόρτο θα παίξει ξανά αυτή την Κυριακή, 20, για το Πορτογαλικό Πρωτάθλημα.

Η Πόρτο πήρε μια σύντομη περίοδο «διακοπών» από το πορτογαλικό πρωτάθλημα. Έγιναν τρεις αγώνες και ακολούθησαν άλλες διοργανώσεις. Όλοι κέρδισαν. Το πρώτο, μια απλή τυπικότητα. Σκόραρε το 2-0 στον Ολυμπιακό από την Ελλάδα, συμπληρώνοντας μόλις τον πίνακα για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League. Ήταν ήδη εγγυημένος στη φάση των XNUMX ως δεύτερος στον όμιλο. Θα συνεχίσει τη διαμάχη της διοργάνωσης τον Φεβρουάριο αντιμετωπίζοντας τη Γιουβέντους.

Τα επόμενα δύο παιχνίδια όμως ήταν ζωή και θάνατος. Στο Κύπελλο Πορτογαλίας εξασφάλισε τη θέση του στη φάση των 2 σημειώνοντας το 1-16 απέναντι στην Τοντέλα. Τώρα, περιμένει τον ορισμό του ποιος θα είναι ο επόμενος αντίπαλός του. Την Τετάρτη, XNUMX, επίσης στο Estádio do Dragão, έκανε το ντεμπούτο του στο Λιγκ Καπ Πορτογαλίας. Για τους προημιτελικούς, το σκορ επαναλήφθηκε με αντίπαλο τον Paços de Ferreira.

Το πορτογαλικό πρωτάθλημα είναι εκεί που έχει παρουσιάσει μεγαλύτερες δυσκολίες. Με 19 βαθμούς (έξι νίκες, μία ισοπαλία και δύο ήττες) ξεκίνησε τη διαμάχη της δέκατης αγωνιστικής, καταλαμβάνοντας την τρίτη θέση της κατάταξης. Τέσσερις βαθμούς κάτω από τη Σπόρτινγκ, ηγέτης. Ως εντολέας πάντως έχει την καλύτερη απόδοση στην Primeira Liga. Από τους 15 βαθμούς που αμφισβητήθηκαν στη στήλη, ένας κέρδισε 12 (τέσσερις νίκες και μία ήττα) έχοντας πετύχει 13 γκολ και δέχθηκε οκτώ.

Porto x Nacional: πού να παρακολουθήσετε, πρόγραμμα, προγραμματισμός και τα τελευταία νέα, ακολουθήστε λεπτό προς λεπτό σε πραγματικό χρόνο.

Η Πόρτο φιλοξενεί τη Νασιονάλ, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Liga NOS. Αυτές είναι οι επιλογές του Sérgio Conceição για τον αγώνα.

Eleven FC Porto: Marchesín; Nanu, Mbemba, Diogo Leite και Zaidu. Otávio, Uribe και Sérgio Oliveira. Tecatito, Taremi και Marega.

Αναπληρωματικοί: Ντιόγκο Κόστα, Σαρ, Μανάφα. Fábio Vieira, Grujic, Luis Díaz, João Mário, Toni Martínez και Evanilson.

ΕΝΔΕΚΑ ΕΘΝΙΚΗ: Daniel Guimaraes; Rúben Freitas, Lucas Kal, Pedrão, João Vigário; Alhassan, Azouni, Danilovic; Kenji Gorré, Camacho και Brayan Riascos.

Αναπληρωματικοί εθνικοί: Riccardo, Koziello, Rúben Micael, Witi, Rochez, Júlio César, Nuno Borges, João Victor και Francisco Ramos.

Μανουέλ Ολιβέιρα, από την Πόρτο, ορίστηκε διαιτητής για την αναμέτρηση κυανόλευκων. Οι Tiago Leandro και Tiago Mota είναι βοηθοί, ενώ ο Fábio Melo είναι ο 4ος διαιτητής.

Ο Μπρούνο Εστέβες, από το Σετούμπαλ, θα βρίσκεται στο VAR, με βοηθό τον Χοσέ Λουζία.