Πολωνία – Ιταλία Προβλέψεις, Προβλέψεις και Συμβουλές

Συμβουλές και προβλέψεις της BwinΠροβλέψεις Πολωνίας – Ιταλίας

Πολωνία – Ιταλία Συμβουλές και πιθανότητες. 11 Οκτωβρίου, 19:45 UEFA Nations League – League A – Γ’ Γύρος.

Προεπισκόπηση Πολωνία – Ιταλία

• Η Πολωνία αντιμετωπίζει για άλλη μια φορά την Ιταλία στο UEFA Nations League (UNL) μετά από δύο χρόνια αναμονής, κερδίζοντας μόλις τρία από τα προηγούμενα 16 H2H (D7, L6). Ωστόσο, η Πολωνία έχει κερδίσει έξι (L1) από τα επτά τελευταία παιχνίδια της, πέντε με πάνω από 2,5 γκολ που σημειώθηκαν και τέσσερις μάρτυρες των δύο ομάδων στα δίχτυα. Τούτου λεχθέντος, στα εννέα από τα 13 τελευταία παιχνίδια της Πολωνίας, τουλάχιστον μία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει.
  • Εντός έδρας, η Πολωνία είναι αήττητη εδώ και έξι αγώνες (G5, L1), διατηρώντας τέσσερις ανέπαφες την εστία. Σε κάθε ένα από τα πέντε ματς που δεν έληξαν χωρίς τέρματα, οι γηπεδούχοι σκόραραν πρώτοι και, επιπλέον, η Πολωνία σημείωσε τουλάχιστον ένα γκολ μετά το 76ο λεπτό και στα πέντε.
  • Under 2,5 γκολ (W2, D3, L1) έχουν σημειωθεί στους προηγούμενους έξι αγώνες UNL της Ιταλίας στην ιστορία, συμπεριλαμβανομένων των δύο UNL H2H (W1, D1). Καθένας από αυτούς τους τρεις νικηφόρους/χαμένους αγώνες έληξε 1-0, με το καθοριστικό γκολ να έρχεται δύο φορές μετά το ημίχρονο, συμπεριλαμβανομένης της νίκης της Ιταλίας στο UNL εδώ.
  • Αντίθετα, οκτώ από τα εννέα τελευταία παιχνίδια των φιλοξενούμενων κατά τη διάρκεια της εκστρατείας των προκριματικών του Euro 2024 έχουν σημειωθεί περισσότερα από 3 γκολ, με την Ιταλία να κερδίζει με τουλάχιστον τρία γκολ στα τρία τελευταία. Επιπλέον, σε καθεμία από τις πέντε τελευταίες νίκες της Ιταλίας προηγούνται στο HT «στο μηδέν», συμπεριλαμβανομένης της νίκης εναντίον της Μολδαβίας στα μέσα της εβδομάδας.
  • Παίκτες που πρέπει να παρακολουθήσετε: Ο Kamil Grosicki (POL) σημείωσε χατ-τρικ στο πρώτο ημίχρονο μεσοβδόμαδα εναντίον της Φινλανδίας. Σκόραρε επίσης ένα νικητήριο γκολ στον τελευταίο αγώνα UNL (9 Σεπτεμβρίου).
  • Εν τω μεταξύ, ο Φραντσέσκο Καπούτο (ΙΤΑ) σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο στο πρώτο του ημίχρονο εναντίον της Μολδαβίας μεσοβδόμαδα, αλλά τα τρία γκολ του στο πρωτάθλημα αυτή τη σεζόν ήρθαν μετά την ανάπαυλα.
  • Hot stat: Ο Roberto Mancini έχει κερδίσει 15 από τις 22 συμμετοχές του για την Ιταλία (68,18%). Αυτό είναι το υψηλότερο ποσοστό μεταξύ των προπονητών των Azzurri με τουλάχιστον 20 αγώνες στην καριέρα τους.
Παιχνίδια σώμα με σώμα: ΠΟΛΩΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ
14.10.18 Α Λ Πολωνία Ιταλία 0: 1
07.09.18 Α Λ Ιταλία Πολωνία 1: 1
11.11.11 FI Πολωνία Ιταλία 0: 2
12.11.03 FI Ιταλία Πολωνία 1: 3
30.04.97 banheiro Ιταλία Πολωνία 3: 0