💡Απευθείας πηγή από LEAGUELANE.com. Για Καθημερινές Κερδοφόρες Συμβουλές επισκεφτείτε τον σύνδεσμό τους PREMIUM ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ.

Ημερομηνία: Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2024
Έναρξη στις 20:00 ΗΒ / 21:00 CET
Τοποθεσία: Groupama Stadium (Λυών).

Το μεγάλο παιχνίδι για το κλείσιμο ενός ακόμη Σαββατοκύριακου στη Γαλλία θα είναι μεταξύ της Λυών και της Σεντ Ετιέν.

Η Λυών είναι αήττητη στα τελευταία 5 παιχνίδια της, κάτι που είναι καλό, αλλά ο σύλλογος έχει ισοπαλία σε τρία από αυτά και ως εκ τούτου είναι λίγο έξω από τον ρυθμό που έχουν η PSG και η Λιλ.

Η Λιόν έχει 14 βαθμούς και μπορεί να είναι 10 πόντους πίσω από την PSG αν δεν κερδίσει αυτό το ματς. Οι 10 βαθμοί είναι ήδη μια μεγάλη διαφορά σε 10 παιχνίδια που παίχτηκαν και ο σύλλογος σίγουρα θα προσπαθήσει να κερδίσει αυτό το παιχνίδι.

Το περασμένο Σαββατοκύριακο, η Λυών έδειξε τις δυνατότητές της ισοπαλία 1-1 εκτός έδρας με τη δεύτερη Λιλ και ο τελευταίος εντός έδρας αγώνας της έληξε με μια φανταστική νίκη 4-1 επί της Μονακό, έναν πιθανό αντίπαλο μεταξύ των τεσσάρων. πρώτα.

Η Σεντ Ετιέν ξεκίνησε καλά τη σεζόν, αλλά τι εφιαλτική περίοδο περνάει τώρα. Έπεσε στη 13η θέση και έχασε 5 συνεχόμενα παιχνίδια. Η τελευταία ήττα ήταν εντός έδρας από τη Μονπελιέ και το τελευταίο παιχνίδι εκτός έδρας έληξε με ήττα 2-0 στη Μετς.

Λιόν – Σεντ Ετιέν μάχιμα

• Την περασμένη σεζόν, η Λυών κέρδισε αυτό το παιχνίδι με 2-0.
  • Η Σεντ Ετιέν δεν έχει κερδίσει στη Λυών από το 2014.
  • Υπάρχει 70% πιθανότητα να δεις λιγότερα από 2,5 γκολ.

Πρόβλεψη Λυών vs Saint-Etienne

Η Saint Etienne αγωνίστηκε σκληρά για να κερδίσει αυτό το ματς τα τελευταία χρόνια και εκτός από την κακή της κατάσταση, βλέπουμε μόνο έναν νικητή εδώ.

Ωστόσο, η Λυών βρίσκεται γύρω στο 1,30 για να κερδίσει, οπότε θα ποντάρουμε στη νίκη της στο ημίχρονο και στο τέλος του αγώνα. Αυτή είναι μια αγορά που θα μας προσφέρει εξαιρετική σχέση ποιότητας/τιμής.

Θα στηρίξουμε επίσης τον Karl Toko Ekambi να σκοράρει οποιαδήποτε στιγμή. Ο παίκτης είναι σε καλή κατάσταση και έχει κάθε ευκαιρία να μεγαλώσει τον λογαριασμό του και είναι μια αξιοπρεπή τιμή.