💡Απευθείας πηγή από LEAGUELANE.com. Για Καθημερινές Κερδοφόρες Συμβουλές επισκεφτείτε τον σύνδεσμό τους PREMIUM ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ.

Σουηδία – Allsvenskan
Ημερομηνία: Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2024
Έναρξη στις 18:00 ΗΒ / 19:00 CET
Τοποθεσία: Olympia (Helsingborg).

Ο αγώνας της Helsingborg συνεχίζεται στο Allsvenskan αυτή τη σεζόν καθώς πέφτει στην 14η θέση του πίνακα με μόλις 22 βαθμούς σε 25 αγώνες. Η ομάδα βρίσκεται σε σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη με μόλις μία ισοπαλία και θα φιλοξενηθεί μετά την ήττα με 3-2 από την Orebro την τελευταία φορά στο πρόγραμμα.

Το αήττητο της Μάλμε στο πρωτάθλημα χάλασε από νωρίς, αλλά κράτησε ανέπαφο το προβάδισμά της με 50 πόντους από 25 προσπάθειες. Η ομάδα θα πραγματοποιήσει την επίσκεψη μετά από μια εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Γκέτεμποργκ στην εκστρατεία.

Helsingborg - Malmo Head-to-head (h2h)

• Ο επισκέπτης σημειώνει τέσσερις από τις πέντε τελευταίες συνολικά νίκες.
  • Η προηγούμενη αναμέτρηση έδωσε εντός έδρας νίκη με 4-1 για τη Μάλμε.
  • Ο Ντι Μπλέ είναι αήττητος στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.
  • Μόνο ένα από τα 11 τελευταία παιχνίδια έληξε ισόπαλο.
  • Και οι δύο ομάδες έχουν σκοράρει στα δύο από τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους.
  • Οι γηπεδούχοι κέρδισαν μόνο μία νίκη στους 7 τελευταίους εντός έδρας αγώνες.

Helsingborg vs Malmo Prediction

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι το παιχνίδι μετατρέπεται σε παιχνίδι σκόρερ στα ενενήντα λεπτά, ενώ ευνοείται η φιλοξενούμενη ομάδα για τους τρεις βαθμούς που κατακτήθηκαν στην αναμέτρηση. Η Χέλσινγκμποργκ έχει κερδίσει μόνο έναν από τους πέντε τελευταίους αγώνες της στο σόου, και αυτό επίσης στο Κύπελλο Σουηδίας.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύονται το γήπεδο, αλλά ένα σερί συνεχόμενων νικών στις τέσσερις τελευταίες προσπάθειες δεν είναι καλή φόρμα για τους γηπεδούχους. Επιπλέον, η Μάλμε βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και έχει πλεονέκτημα 28 βαθμών έναντι των Reds στον πίνακα του πρωταθλήματος σε αυτή την περίοδο.

Μια εκτός έδρας νίκη πλήρους απασχόλησης θα είναι πιθανότατα το καλύτερο στοίχημα των παικτών. Επιπλέον, το φιλοδώρημα για περισσότερα από 2,5 γκολ θα είναι επίσης μια κατάλληλη επιλογή στον αγώνα, δεδομένου ότι η γηπεδούχος ομάδα έχει ασταθή άμυνα εντός έδρας στη μέχρι τώρα αγωνιστική περίοδο αυτή τη σεζόν.