💡Απευθείας πηγή από LEAGUELANE.com. Για Καθημερινές Κερδοφόρες Συμβουλές επισκεφτείτε τον σύνδεσμό τους PREMIUM ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ.

Βέλγιο – Jupiler Pro League
Ημερομηνία: Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2024
Έναρξη στις 19:45 ΗΒ / 20:45 CET
Τοποθεσία: Ghelamco Arena (Γάνδη).

Η Γάνδη εναλλάσσει νίκες και ήττες στα τελευταία ματς του προγράμματος (LWLWL), κάτι που δείχνει την ασταθή φόρμα του γηπεδούχου. Έχει συγκεντρώσει 9 πόντους από τις 9 συμμετοχές του στο πρωτάθλημα (3W 0D 6L) μέχρι στιγμής αυτή τη σεζόν στην εκστρατεία.

Με την αήττητη πορεία της στο πρωτάθλημα τα τελευταία χρόνια, η Γκενκ αποτελεί απειλή για τους γηπεδούχους στη σύγκρουση. Στην ίδια περίοδο συγκεντρώθηκαν 13 βαθμοί με 3 νίκες, 4 ισοπαλίες και 2 ήττες στο καλεντάρι της φετινής σεζόν.

Gent vs Genk σώμα με σώμα (h2h)

• Ο επισκέπτης σημειώνει τρεις από τις πέντε τελευταίες συνολικά νίκες.
  • Η προηγούμενη αναμέτρηση κέρδισε τη Γάνδη με 4-1 εντός έδρας.
  • Και οι δύο ομάδες έχουν σκοράρει στα τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους.
  • Μόνο τρία από τα δέκα τελευταία παιχνίδια έληξαν ισόπαλα.
  • Ο γηπεδούχος έχει μόνο μία νίκη στα έξι τελευταία παιχνίδια εντός έδρας.

Gent vs Genk Prediction

Η Γάνδη έχει χάσει τρία από τα πέντε τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Θα φιλοξενήσει μετά την ήττα με 5-2 εντός έδρας από τη Σερκλ Μπριζ την τελευταία φορά στο πρόγραμμα.

Εν τω μεταξύ, η Γκενκ θα συνεχίσει το αήττητο της στα τέσσερα τελευταία ματς σε φόρμα. Η ομάδα θα επισκεφθεί μετά από μια εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Σαρλερουά στο πρωτάθλημα.

Στα πέντε τελευταία παιχνίδια της γηπεδούχου, και οι δύο ομάδες σκόραραν σε τέσσερα από αυτά, με τουλάχιστον 3 γκολ σε κάθε ένα από τα τέσσερα παιχνίδια σε ενενήντα λεπτά.

Τα πράγματα δεν είναι διαφορετικά ούτε για την Γκενκ, καθώς στα έξι τελευταία ματς της σεζόν και οι δύο ομάδες έχουν σκοράρει σε κάθε παιχνίδι. Μόνο ένα από τα έξι τελευταία ματς έχει σημειώσει λιγότερα από 3 γκολ σε έναν αγώνα.

Ως εκ τούτου, η συμβουλή για BTTS και Over 2,5 γκολ θα είναι πιθανώς τα καλύτερα στοιχήματα του αγώνα όταν πρόκειται για το μεγάλο σκορ που υπόσχεται στους παίκτες η αναμέτρηση της Δευτέρας στο Ghelamco Arena.