Famalicão x Sporting: LIVE [HD]: Δείτε πού μπορείτε να παρακολουθήσετε τη Liga NOS LIVE

Η Famalicão αντιμετωπίζει τη Σπόρτινγκσε αυτό Σάββατο (05) στις 15:00 (ώρα Μπραζίλια), σε Δημοτικό Στάδιο Famalicão, στη Vila Nova de Famalicão, για την 9η ημέρα του Premier League NOS. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από ESPN και SPORT TV στην Πορτογαλία στις 19:00.

Επιδιώκοντας να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα που προσφέρει το πιο ελαφρύ ημερολόγιο, η Σπόρτινγκ αντιμετωπίζει τη Φαμαλικάο αυτό το Σάββατο (05).

Αποκλείστηκε νωρίς από το Europa League όταν έπεσε στην τελευταία φάση της διαδικασίας επιλογής για τη φάση των ομίλων της διοργάνωσης κόντρα στη LASK Linz από την Αυστρία, η Σπόρτινγκ είχε σχεδόν ολόκληρο το πρώτο μισό της σεζόν 2024/2024 με το πλεονέκτημα να έχει ένα πολύ πιο ελαφρύ ημερολόγιο από την Μπενφίκα και την Πόρτο. Ήξερε πώς να εκμεταλλεύεται μεγαλύτερες περιόδους προπόνησης.

Με 22 βαθμούς (επτά νίκες και μία ισοπαλία) οδηγεί το Πρωτάθλημα Πορτογαλίας, το οποίο κατέκτησε ακόμα σε αυτόν τον αιώνα. Έχει τέσσερις βαθμούς απέναντι σε Μπράγκα και Μπενφίκα που μοιράζονται την αντιηγεσία. Το προβάδισμα σε σύγκριση με την Πόρτο, τέταρτη, είναι έξι βαθμοί. Αυτό το πλεονέκτημα όμως φτάνει στο τέλος του. Την επόμενη εβδομάδα, οι ηπειρωτικές διοργανώσεις θα έχουν τον τελευταίο γύρο της φάσης των ομίλων. Από τότε. το ημερολόγιο θα είναι το ίδιο για όλους.

Η Σπόρτινγκ δεν έχει χάσει από το παιχνίδι με τη ΛΑΣΚ Λιντς. Επτά νίκες και μία ισοπαλία. Αυτή η λίστα περιλαμβάνει το ντεμπούτο στο Κύπελλο Πορτογαλίας. Κέρδισε τη Σακαβενένσε με σφαγή. Εφάρμοσε 7 προς 1. Ο επόμενος αντίπαλος του θα είναι ο Paços de Ferreira. Θα μπορείτε να εμφανιστείτε στο γήπεδό σας. Ως φιλοξενούμενος στο πορτογαλικό πρωτάθλημα έχει 100% επιτυχία. Κέρδισε τα τέσσερα παιχνίδια που έπαιξε, σκοράροντας δέκα γκολ και δεχόμενο ένα.

Famalicão x Sporting: πού να παρακολουθήσετε, πρόγραμμα, πρόγραμμα και τα τελευταία νέα, ακολουθήστε λεπτό προς λεπτό σε πραγματικό χρόνο.