💡Απευθείας πηγή από LEAGUELANE.com. Για Καθημερινές Κερδοφόρες Συμβουλές επισκεφτείτε τον σύνδεσμό τους PREMIUM ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ.

Ημερομηνία: Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2024
Έναρξη 15:00 ΗΒ / 16:00 CET
Τοποθεσία: Turf Moor (Μπέρνλι).

Η Τσέλσι είχε ένα δύσκολο ξεκίνημα στη σεζόν, αλλά αξίζει να κερδίσει στη σύγκρουση της Αγγλικής Πρέμιερ Λιγκ το Σάββατο στη Μπέρνλι.

Οι Μπλε προέρχονται από μια ηχηρή νίκη με 4-0 στο Κρασνοντάρ και τερμάτισαν μια σειρά τριών διαδοχικών ισοπαλιών σε όλες τις διοργανώσεις.

Θα είναι ενθαρρυντικό για τον Frank Lampard ότι ο Hakim Ziyech έχει επιτέλους το όνομά του στο φύλλο αγώνα και ότι οι Timo Werner και Christian Pulisic συναντιούνται για να ολοκληρώσουν τη νίκη στη Ρωσία.

Η Τσέλσι νίκησε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την περασμένη εβδομάδα στην Πρέμιερ Λιγκ και θα αναζητήσει την τρίτη της νίκη στη σεζόν σε 7 προσπάθειες.

Η Μπέρνλι είναι σκιά του πρώην εαυτού της και έχει πιαστεί στη λάθος πλευρά του βαθμολογικού πίνακα, με ισοπαλία σε 5 παιχνίδια μέχρι στιγμής.

Ηττήθηκαν με 1-0 από τους Σπερς την περασμένη εβδομάδα και αυτό αναδεικνύει για άλλη μια φορά τα προβλήματά τους στο σκόρ. Ο Chris Wood λείπει και έχει πετύχει μόνο 1 γκολ μέχρι στιγμής, ενώ οι άλλοι επιθετικοί Ashley Barnes, Jay Rodriguez και Michael Vydra δεν έχουν ακόμη πετύχει γκολ αυτή τη σεζόν.

Γι' αυτό οι Μπλε κοστίζουν χαμηλά στο 1,50 για να κερδίσουν στο Turf Moor, ενώ οι επισκέπτες μπορούν να ποντάρουν στο 5,50.

Μπέρνλι - Τσέλσι Εναντίον

Έχουν γίνει 12 αναμετρήσεις στην Πρέμιερ Λιγκ μεταξύ αυτών των δύο ομάδων από το 2009 και η Τσέλσι έχει εξαιρετικό ρεκόρ με 8 νίκες. Η Μπέρνλι έχει καταφέρει να κερδίσει μόνο μία φορά, ενώ 3 έχουν καθυστερήσει.

Στο παιχνίδι της περασμένης σεζόν, οι Μπλε κέρδισαν και τα δύο παιχνίδια, 3-0 στο Μπριτζ και 4-2 στο Τέρφ Μουρ.

Στις 6 τελευταίες απευθείας αναμετρήσεις σημειώθηκαν περισσότερα από 2,5 γκολ.

Και τέλος, η Τσέλσι κέρδισε 5 και ισοφάρισε την άλλη στις 6 τελευταίες επισκέψεις σε αυτό το γήπεδο.

Πρόβλεψη Μπέρνλι εναντίον Τσέλσι

Με εξαιρετικό ρεκόρ h2h και εξαιρετική φόρμα στο σκοράρισμα στο πλευρό του, δεν πρέπει να κοιτάξει πέρα ​​από μια νίκη των Blues το Σάββατο. Οι επιθέσεις του Frank Lampard έχουν κάποια προβλήματα στον αμυντικό τομέα, αλλά θα πρέπει να αντιμετωπίσουν καλά μια επιθετική μονάδα που σημείωσε μόλις 1 γκολ αυτή τη σεζόν.

Εκτός από τις καλές επιλογές για τους Μπλε στον πάγκο και αν ο Λάμπαρντ αποφασίσει να ξεκουράσει τον Βέρνερ, αυτό ανοίγει μια ευκαιρία για τον νεαρό Τάμυ Αβραάμ ή Ολιβιέ Ζιρού, όπως και για τον Κάι Χάβερτς, ο οποίος έχει σχεδόν παρόμοιο αντικαταστάτη στον Πούλισιτς. . ή Mason Mount.

Μπορούμε επίσης να δούμε ότι τα παιχνίδια με την Τσέλσι είναι ανοιχτά στο δεύτερο ημίχρονο και τα 5 από τα 6 εκτός έδρας γκολ αυτής της σεζόν έγιναν στα τελευταία 45 λεπτά του αγώνα και, ως εκ τούτου, περισσότερα από 1,5 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο είναι μια καλή απόσταση.