Benfica x Vilafranquense: Δείτε πού μπορείτε να παρακολουθήσετε το Κύπελλο Πορτογαλίας LIVE

Η Μπενφίκα αντιμετωπίζει τη Βιλαφρανκουένσε σε αυτό Κυριακή (13) στις 17:30 (ώρα Μπραζίλια), σε Στάδιο Luz στη Λισαβόνα, για τον 4ο γύρο του Κύπελλο Πορτογαλίας. Ο αγώνας θα μεταδοθεί από SPORTTV στην Πορτογαλία στις 20:30.

Αντίπαλος της Μπενφίκα είναι η Vilafranquense αυτή την Κυριακή, 13 Δεκεμβρίου, σε έναν αγώνα για τη φάση των 2024 του Κυπέλλου Πορτογαλίας στην έκδοση 2024/XNUMX.

Στο Κύπελλο Πορτογαλίας, η Μπενφίκα είχε το προνόμιο ενός καθυστερημένου ντεμπούτου που προσφέρθηκε σε ομάδες από την ελίτ κατηγορία. Άνοιξε τη συμμετοχή του στην τρίτη φάση. Αντιμετώπισε, έξω από την επικράτειά του, τον μικρό Παρέδες. Επιβεβαίωσε την ευνοιοκρατία του, αλλά με 1-0 ο Σάμαρης σκόραρε στο 26ο λεπτό της πρώτης φάσης. Πολύ κάτω από τις προσδοκίες που δημιουργήθηκαν από τις μεγάλες επενδύσεις που έκανε ο σύλλογος σε υπογραφές.

Αυτό ήταν το πρότυπο για την ομάδα της Λισαβόνας αυτή τη σεζόν. Συνεχίστε να εκτελείτε μια κοινή καμπάνια, εντός των προτύπων. Λίγο νωρίτερα από το αναμενόμενο. Την Πέμπτη 10 Δεκεμβρίου ισοφάρισαν, 2-2, με τη Σταντάρ Λιέγης, στο Βέλγιο. Κατάφερε να προκριθεί στον δεύτερο γύρο, αλλά μόνο ως δεύτερος στον όμιλο Δ. Είχε 12 βαθμούς (τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες). Δύο λιγότερα από τους Ρέιντζερς της Σκωτίας, η άλλη κατάταξη.

Ακόμα και στο πορτογαλικό πρωτάθλημα δεν έχει την αναμενόμενη απόδοση ή αποτελέσματα. Με 21 βαθμούς (επτά νίκες και δύο ήττες) βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Είναι δύο βαθμούς κάτω από τη Σπόρτινγκ. Ως πρωταθλητές, έπαιξαν 15 πόντους και κέρδισαν 12 (τέσσερις νίκες και μία ήττα) έχοντας σκοράρει 11 γκολ και δέχθηκε έξι.

Benfica x Vilafranquense: πού μπορείτε να δείτε, πρόγραμμα, πρόγραμμα και τα τελευταία νέα, ακολουθήστε λεπτό προς λεπτό σε πραγματικό χρόνο.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ: Helton, Gilberto, Otamendi, Jardel, Nuno Tavares, Gabriel, Pizzi, Pedrinho, Rafa, Gonçalo Ramos και Seferovic-