💡Απευθείας πηγή από LEAGUELANE.com. Για Καθημερινές Κερδοφόρες Συμβουλές επισκεφτείτε τον σύνδεσμό τους PREMIUM ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ.

το ισπανικό πρωτάθλημα
Ημερομηνία: Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2024
Έναρξη στις 13:00 ΗΒ / 14:00 CET
Τόπος διεξαγωγής: Στάδιο San Mamés (Μπιλμπάο).

Με τρεις βαθμούς έκαστη, η Μπιλμπάο και η Λεβάντε έχουν εξασφαλίσει μια θέση κοντά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα στο ξεκίνημα της νέας σεζόν. Και οι δύο ομάδες έχουν δείξει παρόμοια φόρμα (LLWL) μέχρι στιγμής αυτή την περίοδο, και πιθανότατα θα είναι δύσκολο να καθοριστεί ένας ξεκάθαρος νικητής από οποιαδήποτε πλευρά.

Η Μπιλμπάο τερμάτισε το σερί ήττας της αυτή τη σεζόν με την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Αλαβές στο προηγούμενο παιχνίδι πρωταθλήματος. Εν τω μεταξύ, η Λεβάντε έπαιξε εντός έδρας στον τελευταίο αγώνα πρωταθλήματος και έχασε από τη Ρεάλ Μαδρίτης με σκορ 0-2.

Head to head Athletic Bilbao vs Levante (h2h)

• Οι γηπεδούχοι είναι αήττητοι στα τρία προηγούμενα παιχνίδια τους.
  • Και οι δύο ομάδες έχουν σκοράρει στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια τους.
  • Μόνο ένας από τους 21 τελευταίους αγώνες τους έληξε ισόπαλος.
  • Η προηγούμενη συνάντηση χάρισε τη νίκη στο Μπιλμπάο με 1-2.
  • Ο οικοδεσπότης έχει σημειώσει οκτώ από τις δέκα τελευταίες συνολικές νίκες.
  • Ο επισκέπτης πέτυχε μόνο σε μία από τις τελευταίες έξι επισκέψεις.

Πρόβλεψη Αθλέτικ Μπιλμπάο vs Λεβάντε

Η Μπιλμπάο απολαμβάνει το πλεονέκτημα του γηπέδου στο παιχνίδι και το έχει χρησιμοποιήσει πολύ εναντίον της Λεβάντε στους περισσότερους από τους τελευταίους αγώνες της 2ωρης ώρας σε αυτό το γήπεδο. Αυτό δίνει στους γηπεδούχους ένα ελαφρύ προβάδισμα ενόψει του επόμενου εντός έδρας αγώνα τους την Κυριακή.

Επομένως, η διπλή ευκαιρία που ευνοεί και τις δύο ομάδες θα είναι πιθανότατα το καλύτερο στοίχημα για τους παίκτες του στοιχήματος, καθώς ο αγώνας γίνεται το παιχνίδι όλων στο Estadio San Mamés.

Η Λεβάντε ήταν πιο ανοιχτή στους αντιπάλους αυτή τη σεζόν και τα οκτώ γκολ που δέχτηκε σε τέσσερα παιχνίδια δείχνουν την ασταθή άμυνά της. Εν τω μεταξύ, η Athletic Club ήταν πιο αμυντική με μόλις 5 γκολ που δέχτηκε την ίδια περίοδο.

Αυτό θα δώσει στον οικοδεσπότη περισσότερη εμπιστοσύνη στη δημιουργία ευκαιριών στη συνάντηση. Αν και οι επιθέσεις τους είναι αρκετά χαμηλές, θα αντιμετωπίσουν μεγαλύτερο αντίκτυπο από τον επισκέπτη με την αμυντική τους δομή. Επομένως, το φιλοδώρημα για περισσότερα από 1,5 γκολ είναι πιθανό να είναι ιδανική επιλογή για παίκτες.

Επιπλέον, οι δύο ομάδες βρίσκονται σε παρόμοια φόρμα, κάτι που προφανώς θα τις δει να βρίσκουν και τις δύο δίχτυα σε ενενήντα λεπτά. Οι πρόσφατες συναντήσεις τους στο h2h υπονοούν επίσης την πιθανότητα ενός BTTS και, σε απόδοση 2,00, δεν είναι καθοριστικός παράγοντας στον αγώνα.