Benfica x Lech Poznan UŽIVO: Pogledajte gdje gledati Ligu NOS UŽIVO

Benfika će igrati protiv Leha iz Poznanja u tome Četvrtak (03), u 17h (Brazilijsko vrijeme), in Ibrox stadion u Glazgovu – Škotska, Duel za četvrto kolo grupne faze Liga Evrope 2024-21. Utakmica će se prenositi ESPN Brazil; SIC i SPORTTV u Portugalu u 21:00 sati.

Rangersi dočekuju Benfiku na Ibroxu u borbi za vođe grupa.

Dok rival prolazi kroz najbolju fazu u posljednjih deset godina, Benfika doživljava prvu krizu od potpisivanja Jorge Jesusa i milionerskih ulaganja u pojačanja. Trener, koji je napustio Flamengo da bi preuzeo lisabonski klub, već je krenuo pogrešnom nogom. U debiju je poražen od grčkog PAOK-a sa 2-1, u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Pad je doveo do preseljenja u Ligu Evrope i prilagođavanja budžeta. Procjena portugalske štampe je da oko 70 miliona eura više neće biti naplaćeno. Međutim, problemi su se povećali s kampanjom ispod očekivanja na prvenstvu Portugala, čiji je uspjeh smatran varvarskim.

Sa 15 bodova (pet pobjeda i dva poraza) dijeli drugo mjesto sa Bragom. Četiri boda je ispod Sportinga, koji ima znatno manji investicioni kapacitet. Ovo je ostavilo Jorgea Jesusa pod pritiskom da ne samo da postigne rezultate, već i da tim pokaže bolji učinak. Šta se nije desilo. U subotu, 21. novembra, Benfika je debitovala u Kupu Portugala pobjedom od samo 1-0 nad sićušnim Paredesom.

Benfica vs Lech Poznan: gdje gledati, raspored, raspored i najnovije vijesti, pratite minut po minut u realnom vremenu.