Пачатак у 17:30 Вялікабрытаніі / 18:30 CET
Месца правядзення: Volksparkstadion (Гамбург).

"Гамбургер" будзе спадзявацца скараціць адставанне ад "Білефельда", калі прымае "Хайдэнхайм" на "Фолькспаркштадыёне".

• Гаспадары не прайграюць ва ўсіх матчах з 2018 года.
  • Абедзве каманды забілі галы ў дзвюх сустрэчах.
  • У сукупнасці каманды забілі не менш за 4 мячы ў сваіх матчах.
  • Папярэдні матч завяршыўся ўнічыю 2:2.

Гамбург супраць ФК Хайдэнхайм Прагноз

У бягучым сезоне HSV будзе імкнуцца павысіць свае ўласныя вынікі мінулага сезона. Відавочна, што яны ставяць сябе на другое месца, каб паспрабаваць зарабіць павышэнне назад на вышэйшы ўзровень.

У гэтым сезоне гаспадары выйгралі 8 гульняў з 15. Пры гэтым за гэты ж перыяд яны зафіксавалі 5 нічыіх і 2 паразы. За апошнія пяць гульняў «Чырвоныя штаны» не пацярпелі паразы ў чатырох з іх.

Акрамя таго, Дытэр Хекінг і яго хлопцы пацярпелі нечаканае паражэнне ад «Аснабрука» ў сваім апошнім матчы на ​​спаборніцтвах. Прайгралі ў гасцях з лікам 2:1, бо не змаглі дасягнуць нічыёй з валоданнем мячом 67% і 6 кідкамі па варотах.

Гаспадарам сустрэнецца яшчэ адна добрая каманда — «Хайдэнхайм», якая займае чацвёртае месца ў табліцы. Ён запісаў 6 перамог, 5 нічыіх і 4 паразы ў сваіх 15 спробах чэмпіёнства.

Яшчэ тры ачкі дапамаглі б гасцям перайсці на трэцяе месца ў табліцы.

Акрамя гэтага, каманда атрымала хатнюю перамогу над «Фюртам» з лікам 1:0 на табло. Фюрт не рэалізаваў пенальці на першых хвілінах і прынёс Хайдэнхайму ўсе тры ачкі.

Дома Гамбург не прайграў ніводнай з сямі гульняў у гэтым сезоне. Тым часам «Хайдэнхайм» выйграў толькі адну з 7 выязных гульняў у гэтым сезоне. Такім чынам, Фрэнку Шміту і яго людзям будзе няпроста перамагчы "Чырвоных шорт" дома.

Такім чынам, у Гамбургера больш шанцаў выйграць гульню праз дзевяноста хвілін.